INOXCROM jest jedną z największych wiodących firm specjalizujących się w produkcji artykułów piśmiennych na świecie. Została założona w 1942 roku w Barcelonie, gdzie do dziś posiada swą główną siedzibę i zaplecze produkcyjne.
     Nazwa firmy pochodzi ze złożenia dwóch słów: INOX - co w języku hiszpańskim oznacza stal nierdzewną i CROM - chrom. Przybory do pisania INOXCROM wykonywane są w bogatej i niespotykanej gamie kolorystycznej. Każdy może wybrać odpowiedni do swojego charakteru kolor pióra lub długopisu. Do lakierowania wykorzystywane są specjalne, twarde lakiery (błyszczące i matowe) pokrywające korpusy wykonane ze stali nierdzewnej.
     Przybory do pisania INOXCROM są produkowane z zachowaniem najwyższych norm i standardów jakości. Końcówki wszystkich długopisów wykonane są ze stali nierdzewnej. Stalówki wszystkich piór INOXCROM posiadają bardzo twarde i odporne na ścieranie końcówki irydowe. Długość pisania plastikowych wkładów wymiennych do długopisów wynosi 5000 m, a metalowych 7000 m. Klipsy i stalówki niektórych modeli są także platerowane 23,6-karatowym złotem, a modele Sirocco wykonane są z litego srebra.
     Każdego dnia fabrykę INOXCROM opuszczają dziesiątki tysięcy produktów. Dokładność ich wykonania zawężona jest do setnych i tysięcznych części milimetra. Nacisk na jakość produkcji jest tak wielki, ponieważ każdy klient jest traktowany indywidualnie i każdy ma prawo wymagać doskonałego produktu. Dzięki takiej zasadzie INOXCROM jest dziś jednym z najbardziej liczących się producentów przyborów do pisania na świecie. Jest także jednym z kilku światowych producentów, którzy wytwarzają wszystkie komponenty we własnym zakresie: końcówki do długopisów, wszystkie części wykonane z metalu, wszystkie części wykonane z plastiku, formy odlewnicze, matryce, a w wielu przypadkach także specjalistyczne urządzenia do produkcji.

Podzieliliśmy wszystkie produkty na cztery kategorie:

Komplety pióro + długopis
Pióra
Długopisy
Wkłady